Muži zaskočili Most, ale další překvapení se nekonalo

04.02.2018 20:34

V sobotu 3. února se přehoupla regionální liga mužů do druhé poloviny. Na žatecké tentokrát netradičně čekali tři soupeři a i proto se jelo do Velebudic v plné sestavě.

FbC Jazzmani Žatec 8:3 FBC Vipers Most (1:1, 6:0, 1:2)

První zápas se Jazzmanům povedl na jedničku. Po úvodní třetině, která se hrála vyrovnaně, přišla žatecká smršť. Ve druhé třetině Žatec dominoval a během jedné minuty nasázel soupeři tři branky a tím ho doslova rozložil. Žatec měl hru plně pod kontrolou a od většího přídělu hostující tým, zachránila nedisciplinovanost domácích hráčů, kteří během druhé třetiny mimo šesti branek také nasbírali pět dvouminutových vyloučení. Závěrečná třetina se již jen dohrávala a Žatec se pomalu připravoval na další utkání. Žatec za vítězství 8:3 bere tři body.

FBC DDM Kati Kadaň B 5:1 FbC Jazzmani Žatec (1:1, 2:0, 2:0)

Druhý zápas se oproti tomu prvnímu žateckým vůbec nevydařil. Sice po první třetině se šlo do šaten za nerozhodného stavu, ale od druhé třetiny Žatec tahal za kratší konec. Kadaň se štěstím navyšovala skóre již na 3:1, ale Jazzmanům se stále nedařilo chytit krok. Mohlo by se zdát, že Žatec měl více ze hry, ale Kadaň dávala góly a to bylo rozhodující. Druhý žatecký zápas byl spíše zklamáním, protože Kadaň určitě byla k poražení. Jazzmani doplatili na systémovou hru soupeře a tentokrát prohráli 5:1.

FbC Jazzmani Žatec 6:12 Sportovní klub Fbc Most (1:5, 2:1, 3:6)

Závěrečné utkání proti nejlepšímu celku bylo dle papírových předpokladů. Most s nekompletními dvěma lajnami ukazoval svojí herní vyspělost. O zápase rozhodl hostující kapitán Řeháček, který si již v první třetině dal hattrick a uklidnil Most. Ve druhé třetině se Jazzmani dostali na rozdíl třech branek, ale to bylo vše, co žateckým hostující tým povolil. Most určoval tempo hry a proti demotivovaným žateckým borcům jasně a zaslouženě vyhrál. Most je zaslouženě lídrem soutěže, ale výsledek neměl skončit s tak vysokým rozdílem. Žatec mohl vstřelit daleko více branek.

Sestava: Zbořil (8), Sarič (12) – Kopecký (1+0), Falbr (2+2), Naxera, Polončík – Smištík (3+2), Vít (2+4), Votava P. (2+1) – Votava T. (0+1), Ligda, Burda (4+1) – Bartoš (1+0), Bejček (0+2)